علم ادویه و طعم شناسی
اطلاعات درباره طرح ویژه آموزشگاهی

برای دریافت اطلاعات دقیق با پشتیبان ما در واتساپ در ارتباط باشین.

[uwac_agent id="آناهیتا_راد_1_1"]
اطلاعات و سوالات

سوالات متداول

طرح ویژه آموزشگاهی طرحیه که برای آموزشگاه‌ها و مربیان آموزشی در نظر گرفتیم تا دیتای جامع و علمی صنعت آشپزی که در قالب کتاب‌های ترجمه شده به زبان فارسی هست رو در تعداد سفارش بالاتر از 10 عدد با تخفیف ویژه در اختیار  آموزشگاه‌ها و مربیان آموزشی قرار بدیم. 

بله این طرح سود دهی نسبتا بالایی برای آموزشگاه‌ها داره. کتاب‌ها با تخفیف ویژه و پایین تر از قیمت فروش در اختیار آموزشگاه‌ها و مربیان آموزشی قرار میگیره و اون‌ها میتونن با اجازه فروش تیم تحقیقاتی کوکی بوک مبلغ تایید شده توسط ما رو روی قیمت کتاب‌ها اضافه کنن و اون‌ها رو در اختیار دانشجویان خودشون قرار بدن. 

شما میتونین با واتساپ تجاری کوکی بوک ارتباط برقرار کنین تا پشتیبان ما کمکتون کنه. این پشتیبانی به صورت 24 ساعته انجام میشه.

تیم تحقیقاتی کوکی بوک در زمینه تولید محصولاتی با محتوای علمی مثل کتاب و مقالات در زمینه آشپزی، تغذیه و صنایع غذایی و همچنین تولید و ارائه محصولاتی خاص که در صنعت آشپزی کاربرد داره فعالیت داره.

بله شما می‌تونید با ارسال درخواست همکاری از طریق راه‌های ارتباطی با تیم ما  در هر زمینه‌ای که مربوط به تخصصتون هست وارد مذاکره بشین.

خیر. کتاب‌های کوکی بوک به طور انحصاری و فقط از طریق سایت و واتساپ تجاری به فروش میرسه وهیچ مرجع دیگه‌ای مسئولیت فروش رو بر عهده نداره. تمامی حقوق مادی و معنوی این کتاب‌ها متعلق به صاحبان اثر هست و از شما در خواست داریم اگر در هر جای دیگه‌ای این محصولات رو مشاهده کریدن به ما اطلاع بدین .متشکریم

کوکی بوک متشکل از چند بخش مجزا و حرفه‌ای فعالیت میکنه. بخش اول متخصصین تحقیق و توسعه هستن که قلب تپنده این مجموعه در زمینه آماده‌سازی محتوای علمی، مقالات و کتاب‌های آشپزی هست. بخش دوم بخش وکلای حقوقی هستن که حامی ما در زمینه محافظت از حقوق و تمامیت مالکیت ما در زمینه تولیدات و محصولات ما هستن. بخش سوم تیم قدرتمند و مشاورین تبلیغاتی و طراحی هستن که در کنار ما فعالیت دارن. بخش چهارم تیم خوب پشتیبانی و ثبت و ارسال سفارش‌ها هستن. این بخش ها به طور شبانه روز در کنار هم فعالت دارن تا بتونیم بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات رو به مشترکینمون ارائه بدیم.